ΑΕΝ ΨΥΧΙΚΟ 2-1

Τετάρτη 22/9/2010

Για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας η ΑΕΝ επεβλήθη στο Δ. Στάδιο της πόλης μας της ομάδας του Ψυχικού με σκορ 2-1.

Ο αγώνας ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι μεταξύ δύο ομάδων που αναμένεται να πρωταγωνιστούν στο εν λόγω πρωτάθλημα.

Στο α’ ημίχρονο η ομάδα μας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και κατόρθωσε να πετύχει 2 τέρματα με τους Λουίζο στο 10’ και Τσέλκο στο 35’. Ενδιάμεσα προσωρινά είχε ισοφαρίσει το αποτέλεσμα η φιλοξενούμενη ομάδα.

Στο β’ ημίχρονο οι ρόλοι αντιστράφηκαν. Η ομάδα του ψυχικού είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα. Έτσι το  τελικό 2-1 σφράγισε τις προσπάθειες των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.