Απαραβίαστη η εστία του Μπίμπη

Τον τίτλο του πρωταθλητή της Football League κατέκτησε στο τελικό του πρωταθλήματος νέων ο Πανσερραϊκός καθώς κέρδισε την ομάδα της Παναχαϊκής με 2-0!

Η ομάδα του Σάκη Αναστασιάδη πήρε πανάξια τον τίτλο του πρωταθλητή αφού σε όλη τη διάρκεια του πρωταθλήματος είχε αποδείξει το ποιος είναι το «αφεντικό» στην κατηγορία και έμενε μόνο ο τελικός για να γίνει ακόμη ένα πρωτάθλημα της Football League «κόκκινο».

Στο παιχνίδι ο Πανσερραϊκός είχε την υπεροχή αλλά και την ουσία και με χρυσό σκόρερ τον Τσιμίκα στο 14’ και στο 28’ με δύο φανταστικά σε εκτέλεση γκολ κατάφερε να κλειδώσει την μεγάλη αυτή νίκη και να στείλει στα ουράνια για μια ακόμη φορά την ομάδα των «λιονταριών».

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Σ. Αναστασιάδης): Μπίμπης, Τσιντσάρης (68′ Διαμαντής), Καψάλης, Κασμερίδης, Μπουφίδης, Δαγκούλης, Κασσέρης, Σ. Τσιμίκας, Κούτλας (60′ Σερέκας), Γιαννόπουλος (87′ Πετρίδης), Μπονέρης