ΠΗΓΑΣΟΣ – ΑΕΝ: 0-2

Με νίκη ξεκίνησε η ΑΕΝ τις επίσημες αγωνιστικές για τον θεσμό του Κυπέλλου επικρατώντας του Πήγασου Σερρρών με 2-0.
Ο αγώνας ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι μεταξύ 2 ισοδύναμων ομάδων.
Η ομάδα μας ήταν πιο ουσιαστική εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο έφθασε στο 2-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.
Πιο συγκεκριμένα στο 30΄ λεπτό μετά απο κάθετη πάσα του Παπαϊωάννου ο Χριστοφορίδης πραγματοποίησε το 1-0 και στο 85΄ λεπτό ο ίδιος παίκτης εκμεταλλεύτηκε λάθος της αντίπαλης άμυνας, έκανε το 2-0.
Η Σύνθεση
της ομάδας
Ασημώνης, Πολυχρονόπουλος, Τσέλκος, Ζιούρι, Κουφωκότιος, Χατζητόλιος, Παραλής, Βαγενάς, Παπαϊωάννου, (55΄Λουίζος), Παράσχος, (60΄Ζουρνατζής Ι.), Χριστοφορίδης.
Την Κυριακή 11/9/2011 ώρα 4.30 μ.μ. η ΑΕΝ αντιμετωπίζει στο Δ. στάδιο της πόλης μας την ομάδα της Μονόβρυσης για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ ερασιτεχνικής κατηγορίας.